با تحلیل خبرهایی که تاکنون درباره گوشی هوشمند بعدی Sony Xperia منتشر شده، محصول آینده شرکت سونی احتمالا به صفحه نمایش 6 اینچی و همچنین نسبت 18:9 مجهز خواهد بود. اما چرا چنین احتمالی وجود دارد؟

شرکت سرمایه گذار ژاپنی JDI که شریک سونی محسوب می‌شود، تولید گسترده این نوع از صفحه نمایش را آغاز کرده است. این شرکت پنل‌های LCD با کریستال مایع تولید کرده است که با عنوان “Full Active” یا “کاملا فعال” نام گرفته است و از رزولوشن بالای 1080 در 2160 پیکسل نیز پشتیبانی می‌کند. این رزولوشن، کیفیت تصویری است که در یک صفحه نمایش باAspect Ratio یا نسبت بدنه به تصویر 18:9 ارائه می‌شود. DJI، شرکت سازنده این صفحه نمایش همچنین ادعا می‌کند که این محصول با قابلیت جدیدی تحت عنوان Pixel Eyes عرضه می‌شود که میزان حساسیت صفحه نمایش را نسبت به شرایط مختلف لمسی مانند لمس با انگشتان خیس، ارتقا می‌دهد.

– قابلیت Full Active برای استفاده در دستگاه‌ها و ماژول‌های جدید طراحی شده و بیشتر برای گوشی‌هایی با حاشیه‌های (Bezel) صفحه‌نمایش بسیار باریک استفاده خواهد شد. عکسی که در زیر مشاهده می‌کنید، نمونه‌ای از این صفحه نمایش است که در وبسایت رسمی شرکت DJI منتشر شده است.

– DJI، با شرکت‌هایی همچون سونی، توشیبا وهیتاچی، شراکت دارد و از زمان تاسیس آن (سال 2012) تا کنون به صورت یک نهاد مستقل فعالیت داشته است. شرکت سونی مدت‌هاست که تولید پنل‌های صفحه نمایش محصولات خود، به خصوص گوشی‌های موبایل را به شرکت DJI سپرده است. سونی اعلام کرده است که قصد دارد تا پایان سال میلادی جاری، دو گوشی هوشمند به بازار معرفی کند و در خبرهای مختلفی تایید کرده که علاقه زیادی به استفاده از صفحه نمایش با Aspect Ratio 18:9 در محصولات جدیدش دارد.

  Fortunately, there are plenty of safe browsers that you can use instead