گوگل اینترنت بی‌سیم خانگی ارائه می دهد

پروژه Google Fiber چند وقتی است که آغاز به کار کرده و در حال حاضر به چند شهر ایالات متحده نیز خدمت رسانی می‌کند. گوگل در این باره می‌گوید که قصد دارد تا سرویس دهی این پروژه اینترنت بی‌سیم را گسترش داده و سعی کند تا به تمامی کاربران اینترنت جهان، به خصوص کشورهایی با تراکم پایین سرویس اینترنت ارزان بی‌سیم و البته پرسرعت خانگی خدماتش را  ارائه کند. در ادامه همراه با نیونارنجی باشید
این گونه به نظر می‌رسد که گوگل قصد دارد تا هرجوری که شده شما آنلاین باشید و برای رسیدن به این هدف خود مصمم است. در حال حاضر راه‌های زیادی برای اتصال به شبکه جهانی اینترنت وجود دارد. چه کابل و رادیو و چه بالن‌‌ها و پهپادهای مخصوصی که غول‌های اینترنت دنیا به دنبال استفاده از آن‌ها هستند. گوگل نیز خود به عنوان یکی از بزرگترین کمپانی‌های خدمات اینترنتی جهان قصد دارد تا اینترنت بی‌سیم بسیار پرسرعت را در اختیار تمامی مصرف کنندگانش قرار دهد.
پروژ Google Fiber تا به حال راه طولانی را پیموده است و در حال حاضر به چندین شهر ایالات متحده خدمات خودش را ارائه می‌کند. با این حال گوگل به چنین چیزی اکتفا نکرده و برنامه های بزرگتری را در سر می‌پروراند. ارسال خدمات اینترنت پرسرعت بی‌سیم به صورت مستقیم می‌تواند موجب تحولی تازه در عصر اینترنت شود. در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا دچار مشکلاتی در زمینه پهنای باند هستند و به طبع شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنت آن‌ها نیز به واسطه چنین مشکلی ناچار به ارائه خدمات ضعیف به مشتریان هستند. در حال حاضر اکثر خدمات اینترنتی به صورت کابلی ارائه می‌شود که مشکلات زیادی را به همراه خواهد داشت. پروژه Google Fiber می‌تواند با ارائه اینترنت بی‌سیم، به تمامی این مشکلات پایان دهد.
کریگ بارات رئیس پروژه Google Fiber در اینباره می‌گوید: “هم اکنون در حال آزمودن فناوری‌های بی‌سیم هستیم. از مهم‌ترین ویژگی‌های این نوع خدمات می‌توان به جایگزین شدن ارائه اینترنت بی‌سیم ارزان با کابل کشی‌های گران قیمت مناطقی با تراکم پایین اشاره کرد. وجود چنین خدمات بی‌سیمی می‌تواند خدمت رسانی به مشتری را سهل تر از هر زمانی کند. بنابر این ما معتقدیم که ارائه اینترنت بی‌سیم می‌تواند به ارائه اینترنت سرعت زیادی ببخشد.”