نسخه جدید برنامه Paint منتشر شد

کمپانی مایکروسافت به تازگی نسخه جدید اپلیکیشن Paint را در فروشگاه اپلیکیشن‌های خود قرار داده است. این برنامه که یونیورسال خواهد بود دارای بهبودهایی در زمینه‌ی رابط کاربری شده و به نظر می‌رسد که برای استفاده توسط دستگاه‌های لمسی ویندوز ۱۰ کاملاً بهینه شده است. مایکروسافت نسخه نهایی این اپلیکیشن را در تابستان و همراه با به‌روزرسانی ویندوز عرضه خواهد کرد.
مایکروسافت در حال کار بر روی عرضه نسخه جدید اپلیکیشن‌های کلاسیک خود است که نام این پروژه را نیز Centennial قرار داده است. این اپلیکیشن‌ها شامل وردپد، پینت و چند اپلیکیشن دیگر خواهند شد که همگی زمانی فرمانروای برنامه‌های ویندوزی بودند. بنابر این خیلی زود می‌توانید منتظر عرضه نسخه ویندوز ۱۰ این برنامه‌ها باشید.
باید اضافه کنیم که نسخه ویندوز ۱۰ برنامه پینت در حال حاضر بر روی فروشگاه ویندوز قرار گرفته است و بر اساس گزارش وب‌سایت MSPU این اپلکیشن دارای قابلیت‌هایی مشابه با نسخه کلاسیک خود است. کمپانی مایکروسافت این اپلیکیشن را با نام «نیوکاسل» روانه فروشگاه خود کرده است و جالب است بدانید که در بخش توضیحات آن صحبت‌هایی نیز راجع به تیم فوتبال نیوکسال شده است. هرچند که این اقدام از سوی مایکروسافت غیرقابل پیشبینی بوده است؛ اما آن چه که مسلم بوده در حال توسعه بودن این اپلیکیشن است.

برخی معتقدند که این اپلیکیشن جهت سازگاری هرچه بیشتر با دستگاه‌های لمسی ویندوز ۱۰ تولید شده است تا کاربران از نقاشی و نوت برداری به وسیله آن لذت ببرند. اما تنها هدف مایکروسافت از عرضه این محصول رابط کاربری جدید آن نبوده است. این کمپانی در راستای اهداف خود به دنبال عرضه اپلیکیشن‌های یونیورسال برای استفاده در کل دستگاه‌های ویندوزی اعم از کامپیوتر و موبایل است.
بدون شک نسخه جدید نرم افزار کلاسیک پینت باعث شده تا کاربران درباره آینده این نرم افزار تردیدهایی را پیدا کنند و آینده‌ی مبهمی را برای آن تصور کنند. ظاهراً مایکروسافت قصد دارد تا در به‌روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ این نرم افزار را حذف کرده و به جای آن اپلیکیشن جدید  Paint را در فروشگاه نرم افزارهای خود قرا دهد. این قضیه موجب آن خواهد شد که فروشگاه مایکروسافت میزبان یکی از اصلی ترین اپلیکیشن‌ها شده و به طبع شاهد حضور اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده بر روی ویندوز ۱۰ نباشیم. علاوه بر آن کاربران از به‌روزرسانی‌های خودکار این اپلیکیشن‌ها نیز بی نصیب نخواهند ماند.