امروزه برای حفظ امنیت و کنترل بهتر اماکن از سیستم های هوشمند همچون دوربین مداربسته استفاده می شود. دوربین های

مداربسته معمولا برای نظارت در اماکن داخلی و یا خارجی نصب می شوند.

بسته به شرایط محیط این دوربین های انواع مختلفی دارند. دوریبن مداربسته می تواند ویدیویی یا دیجیتال باشد.

دوربین مداربسته معمولا در فروشگاه ها، سوپرمارکت ها، ادارات، پاساژها ، بانک ها و بسیاری از اماکن دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

این سیستم ها براساس شکل ظاهری و نوع کاربرد آنها بصورت زیر بوده:
دوربین مداربسته دام(Dome): اصطلاح دام(Dome) به معنای گنبد است. همان‌طور که از معنای این دوربین‌ها واضح است اصطلاح دام به شکل بدنه این نوع از دوربین‌های مداربسته دلالت دارد. این دوربین ها بیشتر برای نصب بر زیر سقف طراحی شده است.

دوربین مداربسته باکس(Box): اصطلاح باکس(Box) به معنای جعبه است. دوربین‌های باکس دوربین‌هایی با بدنه معمولاً مستطیلی شکل و پلاستیکی هستند که لنز آن‌ها به صورت جدا بر روی دوربین نصب می‌شود.

دوربین مداربسته بولت(Bullet): اصطلاح بولت(Bullet)به معنای گلوله است. دوربین‌های بولت دوربین‌هایی با بدنه معمولاً استوانه‌ای شکل و عموما فلزی هستند.

دوربین مداربسته اسپید دام(Speed dome): دوربین‌های گردان را با نام‌های متفاوتی می‌شناسند بعضی از این نام‌ها عبارتند از Fast dome,Speed dome,PTZ. فرد میتواند با قابلیت دوربین های Speed dome سیستم های مدار بسته، دوربین را به هر جهتی که می خواهد بچرخاند.

دوربین های مینیاتوری: دوربین های مینیاتوری یا mini camera همانگونه که از نامشان پیداست دوربین های کوچکی هستند که بیشتر به عنوان دوربین های مخفی استفاده می شود.

دوربین مداربسته حرارتی(Thermal): دوربین‌های حرارتی یا گرمایی(Thermal)نوعی از دوربین‌های مداربسته هستند که تصاویر خود را به جای نور با توجه به شکل حرارتی محیط می‌سازند.

برای سفارش انواع دوربین مداربسته و یا کسب ازاطلاعات بیشتر می توانید از راه های ارتباطی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

دوربین مداربستهدوربین مداربسته

امتیاز دهید

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa Persian
X